زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

ظرفيت‌هاي گردشگري استان تهران در سي‌ و يک‌امين دوره‌ نمايشگاه بين‌المللي گردشگري «فيتور» که روز گذشته در شهر مادريد، پايتخت اسپانيا افتتاح شد به نمايش در آمده است.

به گزارش ميراث‌آريا(chtn) محمدابراهيم لاريجاني، مديرکل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان تهران با اعلام اين خبر گفت: در اين نمايشگاه با حضور دفاتر خدمات مسافرتي و گردشگري و نمايندگاني از بخش خصوصي جاذبه‌هاي طبيعي، تاريخي، معنوي و صنايع‌دستي استان تهران در قالب کاتالوگ، برشور، لوح فشرده، نقشه و اقلام تبليغاتي در معرض ديد و دسترسي علاقه‌مندان قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومي ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان تهران نمايشگاه بين‌المللي گردشگري فيتور که يکي از بزرگترين نمايشگاه‌هاي صنعت گردشگري در بازار آمريکاي لاتين، اسپانيا و پرتقال به شمار مي‌رود از 19 تا 23 ژانويه در مادريد اسپانيا برگزار مي‌شود.

گفتني است تهران در قديم روستاي بزرگي مابين شهر ري و کوهپايه‌هاي البرز بوده است. اين منطقه که در نزديکي حرم حضرت عبدالعظيم(ع) واقع شده و داراي باغ‌هاي خوش آب و هوا نيز بوده در زمان سلسله صفويه مورد توجه قرار گرفت.

شاه طهماسب صفوي به سال 961 هجري‌قمري پيرامون تهران، بارويي با 114برج (به عدد سوره‌هاي قران) بنا کرد و در هر کدام سوره‌اي را براي تبرک قرار داد. با انتخاب تهران به مدت چهار سال به عنوان مرکز حکومت از سوي کريم خان‌زند بناهايي جديدي نيز در محوطه ارگ بنا شد.

اين شهر در زمان آغامحمد خان به سال 1164 شمسي به عنوان پايتخت برگزيده شد.

با کشف تمدن در تپه‌هاي قيطريه و نيز آثاري در تپه عباس‌آباد مشخص شد اين منطقه دوره درخشاني از استقرار اقوام کهن و خلاقيت‌هاي فرهنگي را پشت سر گذاشته است.

در حال حاضر شهر تهران به عنوان مرکز استان تهران و پايتخت ايران با 284 اثر و مکان تاريخي اعم از کاخ‌ها، خانه‌هاي قديمي، بقاع متبرکه، موزه‌ها و ... در کنار ساختمان‌ها و سازه‌هاي مدرن شهري، بوستان‌ها، تفرج‌گاه‌هاي شهري با ميراث معنوي مردمان ساکن در آن قلب تپنده ايران است.

طراحی عکس نوشته رایگان ویژه مراسم شاد

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد