زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

بسته به این که هدف اصلی از سفر به استانبول بیشتر تفریح و تنوع باشه یا خرید، با انتخاب زمان مناسب می تونیم حداکثر استفاده رو از سفرمون ببریم. و تصور استانبول همیشه آفتابی و رویایی و ارزون رو فراموش کنیم وبا زمان بندی مناسب بیشتر لذت ببریم.

استانبول 4 فصل را داراست، گرما و شرجی دارد، برف و باران دارد و خلاصه پیدا کردن یک زمان خوش آب و هوا برای سفر خیلی مهمه. از طرفی حراج مراکز خرید که این اواخر حسابی در همه جای دنیا مرسوم شده می تونه انگیزه اصلی سفر ما به استانبول باشه. حراج های بزرگ و فستیوالهای خرید استانبول همیشگی نیستند و زمان مربوط به خودشون رو دارند. در این مطلب می خواهیم این زمان بندی ها رو برای سفر به استانبول توضیح بدیم.

تصاویر:
تجربه ها (2)
 • تجربه پذیرفته شده

  جمعه, ژانویه 16 2015, 10:23 PM - #Permalink

  آب و هوای استانبول

  استانبول ما بین دو دریای سیاه و مرمره قرار گرفته و به خاطر موقعیت جغرافیایی اش تابستانهای شرجی و زمستانهای پر از برف و بارانی دارد. زمستان استانبول سرد و مرطوب است و میانگین هوا در روز 7 و در شب 2 درجه سانتیگراد است. وزش بادهای زمستانی خیلی آزاردهنده و سوزناک است. تابستان معمولا گرم و آفتابی است. میانگین هوا در روز 27 و در شب 18 درجه سانتیگراد است. هوای شرجی و رطوبت بالا هم به این گرما دامن می زند.

  بهترین زمان برای سفر به استانبول از نظر آب و هوایی که نه خیلی گرم باشد و نه خیلی سرد، نه شرجی باشد و نه سوز سرما و برف باشد، دو ماه آخر بهار و دو ماه اول پاییز است.که حداکثر دما 23 درجه می شود و رطوبت هم خیلی پایین است.

  تجربه به درستی کمینه شد نمایش
 • تجربه پذیرفته شده

  جمعه, ژانویه 16 2015, 10:29 PM - #Permalink

  حراج های بزرگ مراکز خرید:

  یکی از زمان های خوب برای خرید در استانبول اواخر سال میلادی است. یعنی از اواخر آذر و اوایل دی ماه. اکثر برند های معروف در این زمان تخفیف های باور نکردنی می گذارند. هر چه به شب سال نو نزدیک تر می شویم با نرخ های بهتری برای خرید مواجه می شویم.

  چند سالی است که فستیوال تابستانی خرید استانبول از 7 ژوئن تا 29 ژوئن ( 17 خرداد تا 8 تیر)در این شهر برگزار می شود. و فرصت خیلی خوبی است برای خرید از بوتیک ها و مراکز خرید مختلف که تا نیمه های شب باز هستند.

  فستیوال دیگری به نام فستیوال 40 روز و 40 شب خرید در استانبول و در فصل بهار برگزار می شود.این فستیوال از تاریخ 18 مارچ تا 26 آپریل (27 اسفند تا 6 اردیبهشت) همزمان با شروع بهار و نوروز ما برگزار می شود و فرصت خوبی برای مسافرین نوروزی است که از خرید خود لذت ببرند.

  تجربه به درستی کمینه شد نمایش
تجربه شما

طراحی عکس نوشته رایگان ویژه مراسم شاد

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد