زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

طبیعت شکل های زیادی به خودش می گیره، یکی از این شکل های زیبا طبیعت زمستون و برفه. کسایی که اهل طبیعت هستند احتمالا علاقه زیادی دارند که ساعاتی رو در دل این زیبایی های زمستونه زندگی کنند و بهترین وسیله برای مستقر شدن در این سفرهای تفریحی و کوتاه مدت چادر زدن (کمپینگ) هستش. چون هم سبکه هم سریع و هم اینکه برای بر پا کردنش می تونید تقریبا هر جای ایمنی که دوست دارید رو انتخاب کنید.

در هوای برفی با درجه حرارت نزدیک صفر وقتی خورشید پشت ابر پنهان شده، درجه حرارت داخل چادر 22 تا 28 درجه گرم تر از هوا بیرونه. و در کنار سایر تجهیزات ضروری برای سفر در برف می تونه پناهگاه مناسبی برای استراحت باشه. سعی داریم اینجا مطالب مهمی که برای چادر زدن در برف باید بهش توجه کنید رو بنویسم.

تجربه ها (2)
 • تجربه پذیرفته شده

  جمعه, ژانویه 16 2015, 10:57 PM - #Permalink

  انتخاب محل مناسب برای چادر زدن در برف : اولین کار در برپایی چادر انتخاب محل مناسب است. عوامل زیادی رو باید در نظر بگیریم. اول اینکه جای انتخابی هموار باشه و تا جایی که میشه شیب دار نباشه و زیر چادر رو از سنگ ها و بوته های احتمالی پاک کنیم. محل استقرار چادر باید دور از مسیر ریزش بهمن و سنگ و سیل باشه. همچنین چادر رو نباید در جاهای خطرناکی مثل شکاف یخی یا نزدیک به امواج دریا مستقر کرد.

  شکل وزش باد رو فراموش نکنید که خیلی مهمه. چادر نباید در جهت باد نصب بشه چون برف و آب و خاک همراه با باد با چادر اصابت می کنه و اون رو خیس و کثیف میکنه علاوه بر این در بادهای شدید این کار خطر پاره شدن و جدا شدن چادر رو به همراه داره. خصوصا زمانی که احتمال تغییرات آب و هوایی و توفان و کولاک باشه. اگر برف مثل سنگ سفته یا روی زمین اشکالی از برف درست شده باید بدونید که اون منطقه باد خیزه و نباید اونجا چادر بزنید. ولی اگر برف پودری یا شله یعنی اینکه منطقه از باد در امان است. یک محل گود و با برف پودری شکل یه انتخاب خوب می تونه باشه تا از دست باد در امان باشید ولی ممکنه مجبور باشید مرتبا روی چادر رو از برف پاک کنید.

  تجربه به درستی کمینه شد نمایش
 • تجربه پذیرفته شده

  جمعه, ژانویه 16 2015, 11:00 PM - #Permalink

  روش درست برپاکردن چادر در برف : لازمه که اول سطح زیر چادر رو کاملا صاف و برف کوبی کنید. در غیر این صورت بعد از یک شب که کف کاملا سفت میشه و یخ میبنده تمام پستی و بلندی ها زیر کف چادر سفت و آزار دهنده میشه. می تونید با کفش های برف تون یا یک بیل چهار گوش این کار رو انجام بدید. یا حتی اگه تجهیزات اسکی همراه دارید چند باری روی سطح اسکی برید.

  بعد از اون می تونید کار نصب رو شروع کنید. قبل از زدن تیرک ها چادر رو به زمین محکم کنید و چروک های کف چادر رو بر طرف کنید، بعد هم تیرک ها رو در جای مناسب قرار بدید و بندها رو با میخ ها ی مخصوص به زمین متصل کنید. فراموش نکنید که کف و بدنه چادر صاف و کشیده باشه تا باد اصطکاک و برخورد کمتری با سطح چادر داشته باشه. میخ ها رو با زاویه خلاف کشش نخ ها به زمین بکوبید طوری که بیشترین کشش و فشار رو تحمل کنند. بعد از اون وسایل رو در گوشه های چادر قرار بدید تا شکل و استحکام بیشتری بگیره.

  تجربه به درستی کمینه شد نمایش
تجربه شما

طراحی عکس نوشته رایگان ویژه مراسم شاد

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد