زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

بهترین سفر نامه به تصویر کشیدن مناظر و لحظات سفربا کمک یک دوربین است. یکی از بهترین روش های ثبت خاطرات سفر گرفتن عکس و فیلم است. خاطرات خوب و دیدنی های زیادی که می توان با گرفتن عکس، آن ها را، به دوستانی که در سفر همراه ما نبوده اند انتقال داد.

پس خوب است که اینجا تجربیات خود را برای گرفتن عکس های بهتر در سفر کنار هم بگذاریم. تجربیات مختلف عکاسی در سفر، مثل وسایل لازم، بهترین سوژه ها و هر چیزی که به عکاسی در سفر مربوط می شود. و فراموش نکنیم که این عکس ها چقدر می تواند سفر ما را به یاد ماندنی تر کند.

تجربه ها (3)
 • تجربه پذیرفته شده

  شنبه, ژانویه 24 2015, 01:07 AM - #Permalink

  برنامه ریزی کنید

  با برنامه ریزی و مشخص کردن مکان های دیدنی و بهترین زمان بازدید اونها از قبل، می تونید هم بیشترین استفاده رو از مناظر و دیدنی ها ببرید و هم عکس های زیبا تری داشته باشید. با یک جستجوی اینترنتی محل های دیدنی و عکسهای جایی که میرید رو پیدا کنید و ببینید کدام مکانها در چه زمانی زیباتر هستند. مکانهای زیبا را به ترتیب شماره گذاری کنید تا مکانی را از دست ندید. مثلا اگر به شیراز میروید، در عکسها میبینید غروب تخت جمشید بسیار زیباست. یا صبح زود مجموعه پاسارگاد عالی است. یا صبح وقتی آفتاب مایل میتابد مساجدی که شیشه های رنگی دارند بهترین مکان برای عکاسی هستند.

  پس با برنامه ریزی پیش برید و اینجوری مطمئن باشید که بعد از سفر افسوس نمی خورید که چه قدر برای یک جا وقت گذاشتید و اینکه چرا جاهای مهم دیگه رو از دست دادید! بعلاوه حالا با تصور قبلی که داشتید تونستید عکس های بهتری بگیرید.

  تجربه به درستی کمینه شد نمایش
 • تجربه پذیرفته شده

  شنبه, ژانویه 24 2015, 01:11 AM - #Permalink

  یک کوله سبک کافیه!

  بعد از این که به مقصد رسیدید، و وسایلتون رو در محل اقامت گذاشتید اولین کاری که باید انجام بدید اینه که برای گردش و عکاسی و لذت بردن از سفر از بین وسایلتون یک کوله سبک جدا کنید که توش پول و مدارک و دوربین و فلاش و نقشه و وسایلی که واقعا حس می کنید نیازه بردارید.

  استفاده از کوله های سنگین و وسایل زیادعکاسی بسیار دست و پا گیره و می تونه موجب کم شدن انگیزه عکاسی بشه و شما رو زود خسته کنه. برای عکاسی یک دوربین و فلاش و نهایتا دو لنز در یک کوله کوچک و سبک کافی است. البته اگر قصد عکاسی حرفه ای ندارید میتونید از دوربینهای کوچک خانگی استفاده کنید. هدف ثبت دیدنی ها و خاطرات خوب سفره و دوربینهای خانگی به خوبی میتونند از عهده این کاربربیایند.

  تجربه به درستی کمینه شد نمایش
 • تجربه پذیرفته شده

  شنبه, ژانویه 24 2015, 01:33 AM - #Permalink
  ثبت لحظه ها و خاطرات فقط به گرفتن عکس مناظر و بنا ها یا طبیعت اکتفا نکنید. چون بهترین عکس ها از مکان ها و مناظر معروف دنیا خیلی راحت توی اینترنت به اندازه کافی گیر میاد. البته منکر این نیستم که عکسی که خود آدم میگیره برای یادآوری اون لحظات یه چیز دیگه است ولی با این حال از ثبت لحظه ها و احساسات و خنده ها و شگفتی های خودتون و همراهانتون هم غافل نشید. اینجوری آلبوم کاملتر و جذاب تری از سفرتون خواهید داشت که با یادآوری خاطرات سفر میتونه خیلی دلنشین تر هم باشه. حتی عکس هایی بدون آمادگی و ژست گرفتن داشته باشید. بی هوا عکس بگیرید، این جور عکس ها هم جالب هستن. همیشه لازم نیست همگی بگن سیب!
  تجربه به درستی کمینه شد نمایش
تجربه شما

طراحی عکس نوشته رایگان ویژه مراسم شاد

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد