زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

keyvan
keyvan
آفلاین

پاتایا جزیره کوچکی است در نزدیکی بانکوک ، اما زمین تا آسمون با بانکوک متفاوت است . یک جزیره کوچک که رفت آمد در آن اگه راه درستش را بدانید بسیار ساده است و مانند خیابان های شلوغ و پر پیچ و خم بانکوک با مشکل روبرو نمی شوید و نیازی نیست هزینه های بالایی را برای هر مسیر رفت و آمد پرداخت کنید . اما لازمه اینکار این است که بدانیم در چه خیابان های هتل بگیریم و اقامت داشته باشیم که رفت و آمد ارزان و راحتی را داشته باشیم و بتوانیم به راحتی در مرکز شهر بهترین خرید را داشته باشیم و  در سفری که در جزیزه پاتایا هستیم به اندازه کافی وقت داشته باشیم که از جاذبه های گردشگری پاتایا هم دیدن کنیم .

در این عنوان قصد داریم خیابان های مرکز شهر را معرفی کنیم و حمل و نقل در این خیابان را توضیح دهیم و با دیگر خیابان های پاتایا مقایسه کنیم . نوع حمل و نقل را در پاتایا توضیح دهیم و به طور کلی  به نحوه رفت و آمد خوب ، راحت و ارزان را در پاتایا بپردازیم . 

 

تجربه ها (2)
 • تجربه پذیرفته شده

  keyvan
  keyvan
  آفلاین
  سه شنبه, ژانویه 06 2015, 12:11 PM - #Permalink

  انتخاب هتل مناسب در پاتایا : در قسمت بالای نقشه زیر در نزدیکی ساحل دو خیابان طولانی را می بینید که از soi1 شروع شده و تا soi13 ادامه دارد که در انتهای خیابان هم خیابان معروف واکینگ استریت (walking street) است . اکثر هتل ها و منطقه توریستی پاتایا در این دو خیابان و اطراف آن است که رفت و آمد در آن بسیار راحت است . اما متاسفانه خیلی از ایرانی ها ندانسته در خیابان های دیگر پاتایا هتل می گیرند که بسیار با مشکل رفت و آمد و دور بودن از مرکز شهر روبرو می شوند و برای رفت و برگشت به هتل به ناچار باید سوار وانت تاکسی های خالی شوند که مسافر ندارند و یا از تاکسی های دیگر که به رنگ سبز و زرد یا صورتی هسنتد (تاکسی های بانکوک هم به همین شکل و رنگ هستند ) استفاده کنند که در ابتدا  باید قیمت را با راننده طی کنید و با کمال تعجب خواهید دید که بین 50 تا حتی 400 بت هم به شما قیمت خواهند داد و شما به ناچار مجبورید سوار شوید .

  فقط مسئله ای که است این دو خیابان طولانی نزدیک ساحل یک طرفه است و شما می توانید از کنار ساحل تاکسی سوار شوید و از خیابان 1 به 13 روید و در خیابان موازات ساحل همین مسیر را با تاکسی برگردید ( از خیابان 13 به خیابان 1 ) . ( شماره خیابان ها روی تابلو های سر هر خیابان نوشته شده است . )

  تجربه به درستی کمینه شد نمایش
 • تجربه پذیرفته شده

  keyvan
  keyvan
  آفلاین
  سه شنبه, ژانویه 06 2015, 12:22 PM - #Permalink

  تاکسی های ارزان پاتایا : در دو خیابان طولانی نزدیک ساحل که به موازات همدیگر هستند ، یک سری وانت رفت و آمد می کنند که به عنوان تاکسی های پاتایا هستند . شما در هر کجای این دو خیابان که این وانت ها را دیدید لازم است  فقط دست تکان دهید ، وانت ها نگه می دارند و شما می توانید سوار شوید . 

  این وانت تاکسی ها یک مسیر مستقیم را از خیابان 1 تا 13 و برعکس می روند ، که شما هر کجای این دو خیابان سوار این وانت ها شوید فقط کرایه تاکسی شما می شود 10 بت ، یعنی به پول در حال حاضر ایران 1000 تومان . که هنگامی هم که می خواهید پیاده شوید ، فقط لازم است که یکی از زنگ هایی که روی دیوار ها و سقف این وانت تاکسی ها است فشار دهید تا راننده توقف کند و پیاده شوید و فقط 10 بت به ازای هر نفر پرداخت کنید . ( در خیابان های دیگر پاتایا هم این وانت ها در مسیر مستقیم با قیمت همان 10 بت برای هر نفر ، مسافر سوار می کنند )

   

  تجربه به درستی کمینه شد نمایش
تجربه شما

طراحی عکس نوشته رایگان ویژه مراسم شاد

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد