زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

keyvan
keyvan
آفلاین

تعداد غذاهای متنوعی که در کوالالامپور برای توریست ها موجود است، حقیقتا بی شمار است. از غذاهای مالزیایی، هندی و چینی گرفته تا غذاهای تایلندی، کره ای و غذاهای غربی را می توانید در رستوران های بی شمار این شهر تجربه کنید. البته می دانیم که ذائقه های ما ایرانی ها هم متفاوت با غذاهای این کشورها است و طبیعتا همه این غذاها هم نمی تواند برایمان دلچسب و خوشمزه باشد .

در این عنوان قصد داریم بهترین رستوران ، غذاها و به طور کلی هر پیشنهاد مناسبی برای غذا خوردن که در مالزی و مخصوصا در کوالالامپور با ذائقه ایرانی مناسب است را در اینجا مطرح کنیم .

تجربه ها (4)
 • تجربه پذیرفته شده

  keyvan
  keyvan
  آفلاین
  پنج شنبه, ژانویه 08 2015, 12:01 PM - #Permalink

  غذاهای چینی : غذاهای چینی مانند خیلی از انوع غذاهای دیگر در مالزی و مخصوصا در کوالالامپور  بسیار زیاد و متنوع است . من در اینجا می خواهم چند نوع غذای چینی که با ذائقه ما ایرای ها بیشتر سازگار است را در اینجا مطرح کنم . این نوع غذاهای را می توانید در هر رستوران چینی در سرتاسر مالزی و کوالالامپور پیدا کرد .

  معروف‌ترین و در عین حال ساده‌ترین غذای چینی چیکن رایس (Chicken Rice) است یا به قول خودمان پلو مرغ. برای هموطنانی که به غذای خارجی عادت ندارند، طرز پخت برنج در هیچ جای دنیا خوب نیست. پس بدون پیش فرض پلوی ایرانی، چیکن رایس را سفارش دهید. این غذا ، غذای ارزانی است که به همراه یک سوپ ساده و آبکی ، یه چیزی شبیه یک کاسه کوچک آب مرغ که چندتا تیکه پیازچه در آن است سرو می شود. پیشنهاد می کنم حتما سویا سس به مرغ اضافه کنید.

  غدای بعدی پیشنهادی من سینی باربیکیو است که این نوع غذا را بیشتر می توانید در طبقه های بالایی پاساژهای معتبر کوالالامپور پیدا کنید . این غذا یک سینی غذا با انوع گوشت های مختلف است که خودتان می توانید روی میزتان بر روی باربیکویی که روی میزتان است کباب کنید و میل کنید که خوردن این نوع غذا را حداقل برای یک بار هم که شده پیشنهاد می دهم .

  و پیشنهاد دیگر من اسپاگتی است که من فکر می کنم اصالت این غذا چینی است و چیزی که ما به عنوان غذای ایتالیایی می شناسیم پاستا است . که اسپاگتی را هم می توانید در اکثر رستوران های چینی میل کنید که غذای ارزان قیمتی است . فقط دقت کنید اسپاگتی در رستوران های چینی مثل ماکارونی ما دست به هم نداده و دم نکشیده بلکه اسپاگتی را آبکش می کنند در بشقاب می کشند و گوشت آنرا هم کنارش می ریزند و سرو می کنند . پیشنهاد می کنم با اینکه فکر می کنید در ابتدا جذاب نیست ولی امتحان کنید .

  تجربه به درستی کمینه شد نمایش
 • تجربه پذیرفته شده

  keyvan
  keyvan
  آفلاین
  پنج شنبه, ژانویه 08 2015, 01:17 PM - #Permalink

  غذاهای دریایی : شما می توانید در گوشه کنار مالزی  انواع اقسام رستوران های دریایی با کیفیت ها و قیمت های متفاوتی پیدا کنید اما پیشنهاد من برای خوردن غذاهای دریایی رستوران های کنار خیابانی در خیابان های Jalan Sultan، Jalan Petaling و Jalan Hang Lekir و همچنین رستوران های منطقه مثلث طلایی در نزدیکی خیابان معروف Bukit Bintang است .

  فقط یادتان باشد این رستوران ها کنار خیابانی هستند که در سرتاسر خیابان بیرون مغازه میز و صندلی پلاستیکی چیده شده و شما می توانید غذاهای خود را سفارش دهید و از نظر قیمت غذا هم نسبت به خیلی از رستوران های معمولی و حتی لوکس کوالالامپور هم می تواند بیشتر باشد (مخصوصا در منطقه مثلث طلایی ). دلیل اینکه این مناطق را برای غذاهای دریایی پیشنهاد دادم تنوع غذایی بسیار بالای این رستوران ها است که از خرچنگ و صدف و ماهی و میگو گرفته تا قورباغه و هشت پا (پیشنهاد می کنم قورباغه را یکبار امتحان کنید ، مزه ای شبیه بال مرغ خودمون می ده ) . البته به غیر از غذاهای دریایی در این رستوران ها غذاهای دیگری هم یافت می شود . 

   

  تجربه به درستی کمینه شد نمایش
 • تجربه پذیرفته شده

  keyvan
  keyvan
  آفلاین
  جمعه, ژانویه 09 2015, 10:23 AM - #Permalink

  ناندوز (Nando's) : رستوران ناندوز یک از اون رستوران هایی است که غذاهاش خیلی از ایرانی ها می پسندند ، مخصوصا عزیزانی که غذاهای تند را دوست دارند و همین مورد باعث شده که یواش یواش در شهرهای از ایران هم می توانید این نوع رستوران های را ببینید (شیراز : خیابان ابریشمی - تهران : خیابان ولنجک ) . ناندوز رستورانی است نه به معروفی و فراوانی KFC و مک دونالد ، اما مطمعنا چند شعبه ای از آن در مالزی یافت خواهد شد . غذای اصلی این رستوران مرغ است ( البته غذاهای دیگری هم دارند ) که اکثر به صورت گریل شده با مزه های کمی معمولی ( ترش و شیرین که در بعضی جاها کمی تند هم می کنند ) تا خیلی تند به شما تقدیم می کنند که شما می توانید درجه تندی غذایتان را خودتان مشخص کنید . ناندوز شاید یکی از محدود رستوران های مالزی باشد که می تواند یک سوپ قارچ خوشمزه مطابق با ذائقه ایرانی در آن میل کنید . 

  تجربه به درستی کمینه شد نمایش
 • تجربه پذیرفته شده

  keyvan
  keyvan
  آفلاین
  جمعه, ژانویه 09 2015, 10:46 AM - #Permalink

  سوشی : خیلی از شما با غذایی به اسم سوشی آشنا هستید اما غذا خوردن در یکی از رستوران ها اصلی سوشی مزه ای دیگری دارد که پیشنهاد می کنم امتحان کنید . در کوالالامپور در پاساز ماینز در منطقه سردانگ و در برج های دوقلو پتروناس در KLCC (طبقه بالایی برج قسمت مجموعه رستوران ها ) می توانید سوشی خوبی بخورید. معمولا در رستوران های که به صورت تخصصی سوشی سرو می کنند ، در وسط رستوران یک میز دوار ریلی شکل به صورت بیضی است که کاسه هایی شامل چند تکه سوشی در روی این ریل در حال حرکت است ، مشتریان پشت میز هستند و می توانند از بین این کاسه های سوشی روی ریل انتخاب کنند و روی میز قرار دهند و آشپزها هم در مرکز این ریل بیضی شکل جای خالی کاسه های برداشته شده را با سوشی جدید جایگزین می کنند . البته از منو رستوران هم می توان غذا و سوپ جداگانه هم سفارش داد . دقت کنید  قیمت سوشی در این نوع رستوران ها یکم بالاتر از  قیمت سوشی در رستوران های دیگر یا دست فروش های کنار خیابان است که به دلیل سرویس دهی خوبی که به شما می دهند طبیعی است . 

  تجربه به درستی کمینه شد نمایش
تجربه شما

طراحی عکس نوشته رایگان ویژه مراسم شاد

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد