زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

آيين بزرگداشت امير کبير همراه با رونمايي از تابلوي نقاشي قاجاري وي و کتاب نسخه خطي حقايق الاخبار ناصري عصر ديروز در مجموعه فرهنگي تاريخي کاخ گلستان برگزار شد.

به گزارش ميراث آريا(chtn)، مدير مجموعه فرهنگي تاريخي گلستان در اين آيين اظهار داشت: مجموعه فرهنگي تاريخي کاخ گلستان مأمن خوبي براي معرفي، رونمايي و تصوير سازي فعاليت‌هاي ارزشمند فرهنگي تاريخي است که بتواند مسير تاريخ را نشان دهد.

مسعود شريفي افزود: کاخ گلستان داراي مجموعه‌اي بي نظير از اسناد است که فراز و نشيب‌هاي بسيار و نوع حکومت داري کشور در آن زمان را نشان مي‌دهد.

وي با اشاره به اينکه مجموعه ارزشمند گنجينه کتب و نسخ خطي گلستان از شهرت جهاني برخوردار است، ادامه داد: مجموعه عکس خانه سلطنتي و معماري کاخ گلستان قابليت ارزشمند براي فعاليت‌هاي خوب و تاريخي به شمار مي‌آيد.

مدير مجموعه فرهنگي تاريخي گلستان اضافه کرد: از آنجايي که کاخ گلستان به دستور رئيس سازمان ميراث فرهنگي به عنوان نماد فرهنگي تاريخي کشور معرفي شده بايد طراحي و فعاليت‌هاي بسيار خوبي در حوزه فرهنگ هنر و تاريخ داشته باشد.

وي ضمن تجليل از هنرمنداني که نقش امير کبير را در فيلم‌هاي مختلف بازي کرده‌اند، تصريح کرد: بازيگران محمد صادقي و سعيد نيکپور توانستند به زيبايي تمام چهره امير کبير را در رسانه کشورمان به تصوير بکشند.

شريفي ادامه داد: امروز نمايشگاه ارزشمندي از آثار تکيه دولت در عمارت چادرخانه کاخ گلستان خواهيم داشت و اميدوارم بتوانيم با حمايت‌هاي دولت و سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري از توليدات و انتشارات ارزشمند فرهنگي و هنري نهايت بهره را ببريم.

وي با بيان اينکه رئيس دفتر رئيس جمهور، کارشناس نسخ خطي کاخ گلستان، باستان شناس و پژوهشگر آثار باستاني و معاون ميراث فرهنگي کشور در اين آيين حضور داشتند، يادآور شد: بازديد از مدرسه دارالفنون نيز در اين برنامه صورت گرفت.

طراحی عکس نوشته رایگان ویژه مراسم شاد

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد