زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

امروز بعد از خوردن یک صبحانه دلچسب در هتل هالیدی این پنانگ (Holiday Inn Resort Penang) ساعت 8:30 صبح لیدر تور اومد در هتل دنبالمون و به سمت معبد وات چایا مانگ کالارام حرکت کردیم . وات چایا مانگ کالارام (Wat Chaiya Mangkalaram) ، بزرگترین معبد تایلندی در پنانگ است که بدلیل مجسمه بسیار بزرگ بودای خوابیده بسیار معروف است . سرتاسر این معبد پر از از داستان ها و عقاید بودایی که بسیاری از مجسمه های این معبد بیانگر این داستان ها و عقاید هستند .

معبد وات چایا مانگ کالارام

ورودی معبد وات چایا مانگ کالارام

 

معبد وات چایا مانگ کالارام

یکی از مجسمه های فضای بیرونی معبد

 

معبد وات چایا مانگ کالارام

این مجسمه جلوی در ورودی یکی از درب های معبد قرار دارد که بوداییان قبل از ورود به معبد با یک چوب چند ضربه به این زنگ بزرگ می زنند که به نوعی ورود خود را اطلاع می دهند.

تصاویر بیشتر از معبد وات چایا مانگ کالارام را از اینجا مشاهد کنید 

بعد از بازدید از معبد وات چایا مانگ کالارام به طرف یک فروشگاه قهوره سفید حرکت کردیم . قهوه سفید یکی محصولات مهم و به نوعی یکی از سوغاتی های معروف پنانگ است که به گفته تور لیدر ما این فروشگاه یکی از بهترین قهوه سفید های پنانگ را عرضه می کرد که خلوص بالاتری نسبت به قهوه سفیدهای موجود در بازار داشت . ابتدا انواع قهوه ها را با طعم های مختلف تست کردیم و بعد می توانستیم خریداری کنیم . در قسمت دیگر این فروشگاه هم ، چای با طعم های مختلف به فروش می رسید.

فروشگاه قهوه سفید پنانگ

بعد از بازدید و خرید از فروشگاه قهوه سفید قسمت اصلی تور امروز آغاز شد ، تا اینجا تور به صورت رایگان بود و از اینجا به بعد با پرداخت هزینه جداگانه بقیه برنامه های امروز ادامه پیدا کرد . 

مقصد بعدی ما باغ گیاه شناسی پنانگ (Penang Botanic Gardens) بود . در ابتدای پارک ، میمون های بازیگوش دم دراز از ما پذیرایی کردند ، در حقیقت دلیل تجمع میمون ها در قسمت ورودی پارک این بود که شاید بتوانند از بین این همه گردشگری که به اینجا می آیند غذایی بدست آورند که اکثر گردشگران هم مشغول عکاسی از این حیوانان بازیگوش می شدند و کمتر غذایی نصیب میمون ها می شد . 

میمون های باغ گیاه شناسی

از در ورودی باغ گیاه شناسی پنانگ سوار یک مینی بوس کوچک شدیم و گشتی در این باغ سرسبز زدیم . در حقیقت ، زیبایی این باغ ، طبیعت بکر و سرسبز استوایی و درختان سر یه فلک کشیده آن بود .

مینی بوس باغ گیاه شناسی

یواش یواش داشت باران شروع می شد که لیدر هشدار آن را به ما داد و چند دقیقه بعد رگبار شدیدی گرفت که البته بعد از حدود 15 دقیقه قطع شد و باغ گیاه شناسی پنانگ بعد از آن رگبار کوتاه زیباییش دوچندان شد . 

باغ گیاه شناسی پنانگ

لحظاتی را در آرامشی وصف ناپذیری سپری کردیم و بالاخره از پارک خارج شدیم ، طبیعت سرسبز خروجی پارک با حوض و فواره های زیبای آن و عروس و دامادی که مشغول گرفتن عکس بودند ، صحنه های پایانی از این باغ سرسبز و زیبا بود . 

باغ گیاه شناسی پنانگ

تصاویر بیشتر از باغ گیاه شناسی پنانگ را می توانید از اینجا مشاهده کنید 

تپه پنانگ (Penang Hill) با ارتفاع 851 متری مقصد بعدی تور امروز بود که البته قبل از آن در بین راه سری به محل نگهداری مارهای کمیاب زدیم . منطقه ای کوچک بود با چندین قفس و محل نگهداری مارهای کمیاب که می توانستید بعضی از این نوع مارها که سمی نبودند را دور گردن خود بیندازید و عکس یادگاری بگیرید . 

مزرعه مارهای پنانگ

مزرعه مارهای پنانگ

در پایین تپه پنانگ ، سوار قطار برقی شدیم و مسیر طولانی را طی کردیم تا به بالای تپه رسیدیم . لیدر ما همراه ما به بالای تپه پنانگ نیامد و قرار شد یک ساعت نیم دیگر ما بریم به بالای تپه و برگردیم که زمان بسیار کمی برای بازدید از این مکان زیبا بود . واقعا نیاز یک راهنما در بالای تپه برای بازدید از قسمت های مختلف احساس می شد . بعضی از مسیرها بیش از دو کیلومتر بود که حتما نیاز به یک راهنما است که راه را نشان شما دهد و با ماشین های کوچک همان منطقه شما را جابجا کند . به هر صورت بعد از گشت کوچکی در منطقه تپه پنانگ ، برگشتیم تا از برنامه های بعدی جا نمانیم . 

تپه پنانگ

تپه پنانگ

منظره زیبای جزیره پنانگ از بالای تپه پنانگ

 

تپه پنانگ

معبد هندی در بالای تپه پنانگ

 

تپه پنانگ

حال و هوای کریسمس در تپه پنانگ 

تصاویر بیشتر از تپه پنانگ را می توانید از اینجا مشاهده کنید 

چه زود گذشت ، ساعت نزدیک 5 بعدازظهر است و ما هنوز بخش کوچک از زیبایی های این جزیره را ندیدم . برنامه امروز رو به اتمام است و به سمت یکی از بازارهای بزرگ پنانگ حرکت کردیم تا هم نهار بخوریم و هم خرید کنیم و ساعت 10 شب هم به سمت هتل روانه شدیم . 

نهارماهی پنانگ

نهارماهی پنانگ

نهار را در طبقه پایین مرکز خرید پنانگ ، دو نوع ماهی خوشمزه خوردیم

دسر مرکزخرید پنانگ

دسر میوه ای خنک بعد از چند ساعت پیاده روی و خرید در پاساژ

کریسمس مرکز خرید پنانگ

درخت بزرگ کریسمس در طبقه هم کف مرکز خرید پنانگ

 

طراحی عکس نوشته رایگان ویژه مراسم شاد

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد