زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

وقت غذا در بلژیک ،  موقعیتی مناسبی برای لذت بردن از غذا و هم صحبتی با دوستان و فامیل است . بلژیکی ها اغلب با کارد و چنگال غذا می خورند و اضافه ماندن غذا را کار درستی نمی دانند .  تنوع غذایی در بلژیک بسیار زیاد است و غذاهای آنها شامل انواع گوشت گاو ، گوشت خوک ، گوشت گوسفند ، غذاهای دریایی ، ماکیان ، گوشت شکار ، لببنیات ، میو، سبزیجات ، نان و انواع سوپ می شود . بلژیکی ها خود را مخترع سیب زمینی سرخ کرده (French Fries) ، وافل (Waffle) - که نوعی شیرینی محبوب در بلژیک است - و شکلات مغزدار (Praline) می دانند .

از غذاهای معروف بلژیک می توان آنها را نام برد :

استومپ (Stoemp) شامل سیب زمینی و سبزیجات و سبزیجات له شده ریشه ای (بصورت پوره) با خامه ، گوشت ، سبزیجات و ادویه

سالاد لیژیوژ (Salade Leigeoise) که مخصوص شهر لیژ است و شامل لوبیا سبز ، گوشت خوک ، پیاز و سرکه

واترزویی (Water zooi) آب گوشت جوجه یا گاهی  ، ماهی با سبزیجات و خامه که مخصوص شهر گنت است و با نان و کره صرف می شود

پالین اینت خرون (Paling In t Groen) شامل مارماهی و سس سبزیجات

اندیو با بشامل(Endive with bechamel)

شارکوتری(Charcuterie) نوعی  ساندویچ گوشت از کالباس ، مرغ ، خوک و ...

اسپکولاس(Speculaas) نوعی شیرینی یا بیسکوییت سنتی بلژیک که مخصوص مراسم روز سنت نیکولا (St.Nichols)(پنج دسامبر ، 15 آذر) است . معمولا این شیرینی را با طرح هایی مربوط به داستان های سنت نیکولا درست می کنند ، مثل کشتی ، خانه ی روستایی ، فیل و اسب . در تهیه ی این شیرینی از دارچین و سایر ادویه ها استفاده می شود .

صبحانه برای بلژیکی ها بسیار مهم است و شامل یک نوشیدنی داغ (معمولا قهوه) به همراه نان ، مربا ، و لبنیات مختلف است . شام ، معمولا غذایی سبک است و حدود ساعت 7 بعد از ظهر صرف می شود .

امروز ، اکثر بلژیکی ها به خاطر مشغله زیاد ، صبحانه و نهار را به صورت نوشیدنی و غذای سبک ، در محل کار خود می خورند و وقت زیادی همه به آن اختصاص نمی دهند و شام را در خانه به همراه سایر اعضای خانواده به صورت غذایی کامل تر صرف می کنند ، البته در روزهای تعطیل که تمام افراد خانواده می توانند باهم باشند ، صبحانه و نهار را به صورت غذایی کامل در کنار هم می خورند .

شکلات های بلژیکی در نوع خود ، بی نظیر هستند و شهرت جهانی دارند . انواع شکلات های مختلف بسته بندی شده در سوپر مارکت های تمامی شهرهای بلژیک ، موجود هستند و فروشگاه هایی نیز فقط مخصوص فروش شکلاتند که شکلات را در انواع مختلف عرضه می کنند .

 

 

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد