زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

در آشپزی ژاپنی، سوشی (به ژاپنی: 寿司) نام غذایی است که با پلوی سرکه‌زده درست می‌شود و بر روی پلو انواع غذاهای دریایی، سبزیجات، قارچ، تخم مرغ یا گوشت گذاشته می‌شود. گوشت ماهی استفاده شده در سوشی معمولاً خام است ولی دیگر مواد آن معمولاً پخته می‌شوند.

چاشنی های سوشی:

معمولا ژاپنی ها برای خوردن سوشی از سویا سس استفاده می کنن و در کنار اون واسابی(わさび ) و ترشی زنجبیل (すしょが یا がり) هم مرسوم هستش و می خورن. واسابی در واقع یه نوع ترب ژاپنی هستش و مزه ایی تند مثل خردل داره و معمولا ازش یه نوع سس خمیرمانند که رنگش سبزه٬ تهیه می کنند (این سس انقدر تند است که بصورت خالی نمی شود مزه کرد ببینید چه مزه ای دارد و حتما باید با خود سوشی خورده شود ) و غالبا وقتی ماهی خام می خورن به این نوع سس هم آغشته می کنند. ترشی زنجبیل هم مثل همه ی ترشی ها از خوابوندن ورقه های زنجبیل توی سرکه بدست میاد که خیلی ترش و خوشمزه هستش.

رستوران :

وقتی وارد رستوران هایی کشورهای آسیایی می شوید که به طور تخصصی غذای سوشی را دارند معمولا میز گرد بزرگی را می بینید که به صورت ریل در حرکت است روی این ریل سوشی های کوچک درون بشقاب هایی گذاشته شده است که وسط میز سوراخ است و یک یا چند آشپز ایستاده اند که در جای ضرف های سوشی که خالی شده ، بشقاب های سوشی قرار دهند . این ریل معمولا از کنار میزهای غذایی که مشتریان پشت آنها می نشیند می گذرد که شما می توانید هر کدام از سوشی هایی که از روی ریل رد می شود را برداشته و جلوی خود بگذارید و میل فرمایید و همچنان می توانید از داخل منو رستوران هم به گارسون سوشی دلخواه خود را سفارش دهید . معمولا در چنین رستوران هایی در کنار سوشی فقط چوب غذاخوردی قرار می دهند و از قاشق و چنگال خبری نیست ، اما به دلیل اینکه کشورهای آسیایی بسیار توریستی هستند به گارسون بگویید که قاشق می خواهید حتما برایتان می آورند .

 

طراحی عکس نوشته رایگان ویژه مراسم شاد

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد