زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

اين ميوه همچنين يكي از منابع اصلي حاوي ويتامين ث است اما علاوه بر اين دو ويتامين حاوي مواد مغذي مفيد ديگري مثل پتاسيم، فولات، فيبر، منيزيم، يد و ويتامينهاي گروه ب شامل ب 5 ، ب 3 ، ب 6 و ب 1 است.

مصرف اين ميوه به دليل دارا بودن مقادير قابل توجهي از ويتامين‌هاي آ و ث، خطر ابتلا به بسياري از بيماري‌هاي مزمن مثل بيماري‌هاي قلبي، سكته و سرطان را كاهش مي‌دهد. همچنين وجود مجموعه‌اي از ويتامين‌هاي گروه ب در اين ميوه آن را به يك ماده بسيار مفيد براي سوخت و ساز انرژي در بدن تبديل كرده است.

به گزارش سايت اينترنتي ارگانيك، طالبي خواص درماني متنوعي دارد از جمله اين كه اشتها آور، مدر، نرم كننده روده‌ها و ملين بوده و همچنين موجب طراوت و شادابي پوست بدن مي‌شود. مصرف طالبي بعد از غذا به درمان كم خوني كمك مي‌كند. اين ميوه همچنين براي مبتلايان به سل ريوي دارند مفيد است.

برخي از متخصصان معتقدند كه گوشت طالبي براي تسكين سوختگي‌هاي سطحي و يا درمان ورم پوست موثر است.

با اين حال پزشكان توصيه مي كنند كساني كه به بيماري ديابت مبتلا هستند در مصرف طالبي احتياط كنند تا جايي كه شايد به توصيه متخصص مجبور شوند به دليل قند بالا از مصرف آن خودداري كنند. همچنين مصرف زياد اين ميوه براي مبتلايان به ورم معده توصيه نمي‌شود چون ممكن است علائم آنها را تشديد نمايد.

توسط : سید آرمان رضوی طباطبایی

طراحی عکس نوشته رایگان ویژه مراسم شاد

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد