زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

بادام سينه را نرم كرده و شير بادام براي رفع سرفه، ناراحتي حنجره و تنگي نفس مفيد بوده و خلط آور است. بادام ملين بوده و روغن بادام ضد يبوست است، مخصولاً از روغن بادام مي توان براي رفع يبوست براي بچه ها استفاده كرد.
بادام براي درمان زخم روده، مثانه و اسهال مفيد است، همچنين بادام بو داده مقوي معده بوده و قابض است.
چغاله بادام لثه و ريشه دندان را تقويت مي كند و براي خشكي دهان مفيد است.
همچنين دم كرده پوست قهوه اي رنگ مغز بادام، بهترين دارو براي تسكين درد و التهاب مجاري تنفسي است.
جوشانده برگ درخت بادام براي نارسايي كبد و كيسه صفرا مفيد است.
روغن بادام خواب آور است و بي خوابي را از بين مي برد. روغن بادام شيرين به دليل خاصيت نرم كنندگي و ضد التهاب در كرم ها و پمادها به كار مي رود.
براي رفع خارش پوست بچه هايي كه سرخك و مخملك دارند، روغن بادام را در تمام سطوح بدن آنها بماليد تا خارش را تسكين دهد.
ماليدن روغن بادام بر روي پوست التهاب را رفع كرده و سوختگي را درمان مي كند. روغن بادام اگزما را رفع مي كند. از آنجايي كه بادام تلخ داراي اسيد سيانيدريك است در مصرف آن بايد نهايت دقت را بعمل آورد.
خوردن بادام تلخ براي تنگي نفس، سرفه و ورم ريه و روغن آن براي درمان سياه سرفه، تنگي نفس، درد كليه و خارج كردن سنگ مثانه مفيد است. همچنين مخلوط بادام تلخ با عسل، كبد و طحال را تميز مي كند. براي رفع درد كليه ها بهتر است بادام تلخ همراه با نشاسته و نعناع استفاده شود.
براي از بين بردن سنگ كليه و ناراحتي هاي كليه ، بادام تلخ را با شيره انگور مخلوط كرده و بخوريد. دم كرده ريشه درخت بادام تلخ براي پاك كردن طحال و دفع كرم روده به كار مي رود.
بادام داراي مواد مغذي بسياري است بنابراين غذاي بسيار خوبي مي باشد، ولي چون سنگين و ديرهضم است نبايد در خوردن آن افراط كرد. به طوري كه مقدار آن نبايد در روز بيش از 10 دانه باشد.
لازم به ذكر است، بادام همچنين براي معده هاي ضعيف و سرد خوب نيست و اشخاصي كه معده ضعيف دارند بهتر است بادام را با شكر بخورند.

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد