زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

ایالت پراک(perak) در شمال غربی بخش شبه جزیره واقع شده است  پراک به شهر نقره ای معروف است و دومین ایالت وسیع این بخش ، بعد از استان کداح است . شهر ایپو (ipoh) با مساحت حدود 643 کیلومتر مربع ، پایتخت ایالت پراک است . این ایالت با مساحت 21006 کیلومتر مربع و جمعیت 2393000 نفر در سال 2009 ، دیدنی های بسیاری برای گردشگران دارد . پارک های بزرگ ، خیابان های منظم و دست فروش ها که اغلب میوه ی تازه می فروشند ، تنها بخشی از دیدنی های این این ایالت است که هر بیننده ای را مجذوب خود می کند .

نام پراک در زبان مالایی به معنای “نقره ای” است و به علت همین صنعت قلع به این ایالت تعلق گرفته است.كشف معادن قلع تاثير بسزايي در تاريخ و اقتصاد آن داشته است. ثروت به دست آمده از اين معادن، باعث رشد شهرها و گسترش تجارت در اين ايالت بوده است.

جاذبه های معروف این ایالت عبارتند از : تپه‌هاي سنگي پراك، دو غار معبد معروف به نام‌هاي سام پوتونگ و پراگ تونگ ، مسجد عبوديه، قصر اسكندريه،كوالا كانگسر (محل اقامت سلطان ايالت) است .

تایپینگ (Taiping) در شمال ایالات یکی دیگر از شهرهای دیدنی است . قدیمی ترین موزه کشور مالزی در این شهر قرار دارد و در بالای تپه ای که دارای هوای خنکتری است هتل بسیار زیبائی بنا گردیده است . این شهر هم دارای باغهای دریاچه و باغ وحش میباشد . مناطق دیگر دیدنی عبارتند از باتو گاجاه (Batu Gajah) در این منطقه قلعه کلی (Kellie) قرار دارد که توسط یک مزرعه دار ثروتمند اسکاتلندی ساخته شده است . پانکگور(Pangkor) جزیره ایست در محدوده این ایالت با سواحل زیبا که در نوع خود در جهان بی نظیر است . علاقمندان به پرندگان خاور دور می بایستی از کوالاگولا (Kuala Gula) در شمال این جزیره دیدن کنند . بیش از یک صد نوع مختلف پرنده در این منطقه یافت میشود .

راهنمای سفر به پراک (پیراک) - شهر نقره ای

 

 

 

طراحی عکس نوشته رایگان ویژه مراسم شاد

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد