زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

آبشار راين که با نام «زر رود» نيز شناخته مي‌شود يکي از زيباترين و شکوهمندترين مسيرهاي کوهپايه‌اي استان کرمان است. آبشار راين با ارتفاع حدود 40 متر در 14 کيلومتري جنوب غربي شهر ييلاقي راين که در دامنه يکي از مرتفع‌ترين قله‌هاي ايران به نام قله هزار قرار دارد، واقع شده است.
آبشار راين از ريزش رودخانه‌اي پديد مي‌آيد که سرچشمه‌هاي آن در ارتفاعات بالادست و از دل دامنه‌ها و ديواره‌هاي برفگير هزار مانند تاج خروس جريان مي‌يابد. آبشار راين طي چهار مرحله فرو مي‌ريزد. مرحله اول 3 متر و پس از آن 4 متر، مرحله سوم از لبه پرتگاه تا نقطه‌اي که سنگ بزرگي در ديواره‌ها قفل شده و مرحله بعد ريزش از سنگ بزرگ تا کف سنگي حوضچه آبشار و پخش آب بر ديواره سنگي شيب‌دار و حرکت در لابه‌لاي بيدها و کناره ديواره بلند سنگي است. به دليل وجود شياري که در محل ريزش آب وجود دارد، حرکت در پشت آبشار و لذت بردن از خنکي ذرات آب، تجربه‌اي جذاب را به وجود مي‌آورد و اين تجربه در زمستان تبديل به يخ‌نوردي ساده و هيجان‌آور مي‌شود. در ضمن مسير اصلي صعود به قله از دامنه روبروي آبشار آغاز مي‌شود.
 
اين منطقه زيباي گردشگري در مسير کرمان - بم واقع شده و داراي جاذبه‌هاي گردشگري طبيعي همچون طبيعت کوهستاني، رودخانه‌هاي دائمي، چشمه‌سارها، آبشار، حيات وحش، مناظر روستايي، درختان کهنسال و بيدستان است که در کنار آن تأسيستان رفاهي جهت مراجعه کنندگان ساخته شده است.

طراحی عکس نوشته رایگان ویژه مراسم شاد

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد