زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

جزيره ساحلي «صباح» در مالزی ، از نظر وسعت، دومين ايالت اين کشور است که 2 ميليون نفر جمعيت و سه گروه قومي بزرگ و 32 قوميت فرهنگي دارد. اين جزيره رويايي ، آميخته اي از آب هاي صاف، شن هاي نرم و جنگل هاي استوايي است. صباح روزگاري در تملک سلطان برونئي بوده و مدتي به اجاره يک فرد آمريکائي و سپس يک فرد انگليسي به نام دنت درآمد. اين جزيره، بعد از جنگ جهاني دوم و اعلام استقلال مالزي به اين کشور پيوست و امروزه يکي از پتانسيل هاي بزرگ گردشگري در مالزي است و بسياري از گردشگران از آن به عنوان مالديو مالزي ياد مي کنند.
جزيره صباح با آب هاي درياي چين جنوبي در غرب و درياهاي سولو و سلبز در شرق احاطه شده است. مرکز آن شهر کوتا کينبالو داراي اقامتگاه هاي لوکسي همانند شانگري و سوترا است. هر دو اقامتگاه مشرف به مناظر خارق العاده درياي چين جنوبي و پارک تونکو عبدالرحمن هستند.
هتل سوترا اقامتگاه رويايي
محل اقامت ما در هتل 5 ستاره و لوکس سوتراختربور قرار داشت که يکي از زيباترين و آرامش بخش ترين محل هاي اقامت در جزيره صباح است. شما در اين هتل مي توانيد کليه تسهيلات تفريحي از جمله ميدان گلف و چشمه هاي آب گرم را در اختيار داشته باشيد. مرکز ماساژ هتل يکي از دل انگيزترين مراکز ماساژ دنيا است. 
در شب هايي که در هتل سوترا اقامت داريد مي توانيد از موزيک زنده و موسيقي با ميزهاي پر از شمع و گل بهره مند شويد. اين هتل خود يکي از جاذبه هاي گردشگري است که اقامتگاه هاي ساحلي ويژه اي براي عروس خانم ها و آقا دامادها دارد و به اين دليل به عنوان اقامتگاه ماه عسل شناخته شده است.
همسرايي امواج ، پرندگان ، گياهان
جزيره صباح1
در هتل سوترا با طلوع آفتاب مي توانيد از پنجره محل اقامت خود، از منظره زيباي دريا و کشتي هاي سفيد که در ساحل لنگر انداخته اند لذت ببريد. رو به رو در آسمان ها صداي پرندگان به گوش مي رسد و اطراف پر از گاهان سبز استوايي است. يکي از مراکز تفريحي که در جزيره صباح وجود دارد ساحل هاي شني و درياي آرام آن است که مي توان انواع بازي هاي آّي مانند بناناسواري، قايق سواري، غواصي، جت اسکي، بالن سواري و... را در آن تجربه کرد. براي رفتن به اين ساحل هاي شني مي توانيد با قايق هاي گردشگري که کنار ساحل سوترا لنگر انداخته اند؛ در عرض يک ربع به مکان موردنظر برسيد.
جزيره صباح2
پليس اختصاصي براي گردشگران
نکته مهمي که در مالزي ديده مي شود، وجود پليس اختصاصي براي گردشگران است. پليس توريسم از ساعت 8 صبح تا 12 شب در کيوسک هاي مشخص و سطح شهر تردد دارد. پليس توريسم به زبان انگليسي مسلط هستند (البته در مالزي اگر انگليسي بلد باشيد مي توانيد با اکثر مردم ارتباط برقرار کنيد) آنها گردشگران را راهنمايي مي کنند و به ايشان نقشه مي دهند. 
با وجود اين پليس ها، توريست ها احساس امنيت بيشتري دارند. نکته جالب ديگر در فرودگاه هاي مالزي اين است که در تمام آنها غرفه هايي براي ارائه بروشورها و کاتالوگ هاي نقاط ديدني مالزي به زبان انگليسي وجود دارد. به شما پيشنهاد مي کنم از اين بروشورها غافل نشويد چون زيباترين نقاط ديدني مالزي را در آنها پيدا مي کنيد.
تنوع در خوراکي هاي حلال
بعد از بازي هاي آبي مي توانيد از غذاهاي دريايي که به صورت تازه و در رستوران هاي چوبي دريايي طبخ مي شوند، استفاده کنيد. البته پيشنهاد مي کنم براي صرف غذا از رستوران هاي بين المللي مثل مرغ سوخاري و همبرگر استفاده کنيد. البته با توجه به اين که غذاهاي مالزي اغلب حلال هستند شما براي صرف غذاي حلال مشکل نداريد ولي غذاهاي محلي به رغم گراني قيمتشان و اين که اغلب غذاهاي دريايي و حتي ميگوها، به اندازه کف دست هستند؛ به خاطر طبخ خاصي که دارند، با مذاق ما سازگار نيستند. 
در اين منطقه، يک موزه از حشرات و باغ گياه شناسي در منطقه مرتفع «کوتاکنيابالو» که در آن از قارچ هاي سمي تا گياهان گوشت خوار هستند؛ وجود دارد. در باغ وحش کوتاکنيابالو نيز حيوانات جالب و ديدني مانند ميمون هاي خرطوم دار ديده مي شوند. چشمه هاي آب گرم، غارهاي گومامتونگ و جاذبه هاي ديگر صباح را به عنوان يکي از زيباترين نقاط حاره اي در آورده است.

طراحی عکس نوشته رایگان ویژه مراسم شاد

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد