زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

هواکاچینا (Huacachina) ، شهری بسیار کوچک در قسمت جنوبی پرو در منطقه ایکا است که تنها یک ساعت با اقیانوس آرام فاصله دارد. این شهر، در واقع، مجموعه ای از رستوران ها و استراحتگاه هاست در کنار دریاچه ای سبز آبی که دور تا دورش را صحرا و شن فرا گرفته و به «واحه آمریکا» معروف شده است. تصویر قدیمی این شهر بر روی اسکناس های 50 سول جدید این کشور چاپ شده است. جاذبه این شهر برای توریست ها سه جنبه دارد: زیبایی و یگانگی صحرای خشک با تپه های شنی بزرگ، سند بوردینگ (Sandboarding) و بوگی رایدینگ (Buggy Riding) (ماشین های چهار چرخ مخصوص صحرا) که روی تپه ها با سرعتی دیوانه وار، بالا پایین می شوند. درآمدزایی این شهر کاملا وابسته به توریسم است چراکه بیشتر آن ها بازدیدکنندگان خارجی هستند.
افسانه ای میان مردمان این منطقه هست مبنی بر این که دریاچه زمانی شکل گرفته که یک پرنسس بومی زیبا در هنگام حمامش توسط یک شکارچی جوان تسخیر شده است و او گریخته و برکه ای که در آن حمام می کرده تبدیل به دریاچه شده و چین های شنلش، پشت سرش به راه افتاده و تبدیل به تپه های شنی پیرامون دریاچه گشته اند.
هواکاچینا
افسانه دیگری نیز هست که می گوید یک پری دریایی که ساکن دریاچه است هر سال یک مرد را با خود می برد. البته به نظر می رسد، بلد نبودن شنا در میان برخی پرویی ها دلیل بهتری برای غرق شدن های سالانه می باشد. گمان دیگر این است که ماهیچه های شناگران در اثر گرمای قسمت بالای آب و خنکی قسمت های پایین تر می گیرد، برای همین غرق می شوند.
امروزه برای رفتن به هواکاچینا ، از چندین شهر اطراف، اتوبوس های مستقیمی وجود دارند که پرو هاپ نامیده می شوند. اتوبوس های پروهاپ، شما را مستقیما به خود شهر می رسانند. باقی شرکت ها شما را به ترمینال های خود در ایکا (شهری در چند کیلومتری هواکاچینا) می برند. پرو هاپ همچنین، ترانسفر هتل ها را هم در خدمات خود گنجانده است. تاکسی های خطی و اتوبوس های دربستی نیز از دیگر راه های رفتن به هواکاچینا از ایکا است.
هواکاچینا شهری بسیار کوچک است و توریست می تواند در چند دقیقه از یک انتها به انتهای دیگر حرکت کند. البته برای بازدید از جاذبه های ایکا تاکسی و موتور تاکسی هم موجود است.

طراحی عکس نوشته رایگان ویژه مراسم شاد

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد