زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

رودخانه چائو فرایا که ، با دبی متوسط 880 متر مکعب بر ثانیه ، در تایلند به مادر آب ها مشهور است و در مرکز کشور واقع شده ، از محل اتصال دو رود نان (Nan) در ناخون ساوان (Nakhon sawan) و رود پینگ (Ping) سرچشمه می گیرد و پس از عبور از جلگه های مرکزی ، از میان بانکوک ، به خلیج تایلند می ریزد.

رودخانه چائو فرایا بسیار پر آب و قابل کشتی رانی است و کشتی هایی تا ظرفیت ده هزار تن ، از طریق آن ، به بندر بانکوک که در سی کیلومتری دهانه رودخانه قرار دارد ، رفت و آمد می کنند. رود چائو فرایا به همراه زیر شاخه هایش بزرگترین و آب خیز ترین رود تایلند می باشد که تقریبا  35 درصد زمین های این کشور را به خود اختصاص داده است.

رودخانه چائو فرایا 1

رودخانه تای شین که به موازات این رودخانه جریان دارد، در خلیج تایلند در منطقه ساموت ساکون واقع در 35 کیلومتری غرب بانکوک دیده می شود. کانال های کوچک زیادی از رودخانه چائو فرایا در پایین سد چاینات ، منشعب می شوند. دشت آبرفتی سفلی از این منطقه آغاز می شود.

رودخانه چائو فرایا 2

گردشگران می توانند در روی این رودخانه سوار قایق های توریستی شوند. در طی این سفر ، گردشگران می توانند مکان های تاریخی شهر بانکوک را در طول مسیر رودخانه چائو فرایا مشاهده کنند. از جمله مکان های قابل مشاهده می توان به موارد زیر اشاره کرد:
 
کلیسای مقدس روساری ساخته شده در سال 1786 میلادی
بانک تجاری سیام تأسیس شده در سال 1906 میلادی
سفارت پرتغال ساخته شده در سال 1906 میلادی
مقبره شاه رامای اول
کلیسای سانتا کروز ساخته شده در سال 1770 میلادی
وات کانلایانامی
دژ ویچای پراسیت
معبد داون ساخته شده در قرن هفدهم میلادی
دژ فرا سومن

 

طراحی عکس نوشته رایگان ویژه مراسم شاد

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد