زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

نخستین دیدنی جزیره میکونوس ، آسیاب های بادی مشهور این جزیره است که در قسمت غربی شهر قرار گرفته است. این آسیاب های بادی از قرن ١٦ میلادی تا امروز پابرجا است و به همان سبک به نمایش در می آید. این آسیاب ها مربوط به دوره ای است که این جزیره به کشاورزی و تولید محصولات کشاورزی از جمله گندم و جو و ... می پرداخته است.

آسیاب های بادی نقش بسزایی در چشم انداز جزیره میکونوس دارند. بنای این آسیاب ها چنان باشکوه و عظیم میباشد که هرکس حتی از فاصله دور نیز آنها را تشخیص می دهد. آسیاب های بادی عمدتاً در اطراف منطقه هورا دیده میشوند. تعدادی آسیاب بادی نیز در اطراف آلوکانترا یا آلفکاندرا (Alefkandra) دیده می شوند. این آسیاب ها ساختار کاملاً متمایز و منحصربفردی دارند.

آسیاب های بادی جزیره میکونوس 1

 نمای این آسیاب ها همگی سفیدکاری شده ، است. سقف آسیاب ها ، حالت نوک تیز داشته و از جنس چوب می باشند. این آسیاب ها با آمدن فن آوری های جدید ، دیگر عملاً کاربردی ندارند. با این حال به عنوان میراث فرهنگی میکونوس حفظ می شوند. 

آسیاب های بادی جزیره میکونوس 2

برخی از آنها بازسازی و به موزه تبدیل شده اند. از جمله این موزه ها ، می توان به موزه معروف بونیس اشاره کرد. از آسیاب های بادی که در هورا وجود دارند برای آسیاب کردن محصولات زراعی ساکنین جزیره استفاده می شده است.

آسیاب های بادی جزیره میکونوس 3

در همان زمان از آسیاب های بادی که در قسمت های پایین تر وجود داشته برای آسیاب کردن محصولاتی که از سایر نقاط یونان به جزیره آورده می شدند، بکار برده میشده است. از میان ده آسیاب بادی ای که در پایین دست جزیره وجود داشته، اکنون تنها هفت آسیاب باقی مانده است.

طراحی عکس نوشته رایگان ویژه مراسم شاد

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد