زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

پل آکاشی کای کیو یا اکاشی کایکیو (Akashi- Kaikyo) ، شناخته شده به نام پل مروارید که بسیاری این پل را  پدر تمام پل های معلق در جهان می نامند. این پل با دهانه مرکزی به طول ۱۹۹۱ متر بزرگترین دهانه مرکزی را در بین پلهای معلق در اختیار دارد ، این پل در ژاپن قرار دارد و در سال ۱۹۹۸ میلادی ساخته شده است . این پل با گذشتن از روی تنگه آکاشی ، شهر کوبه در هونشو را به ایوایا در جزیره آواجی (Awaji Island) متصل می کند.
پل آکاشی کای کیو ، سه دهنه دارد.دهنه مرکزی ۱۹۹۱ متر (۶۵۳۲فوت) و دو قسمت دیگر نیز هر کدام ۹۶۰ متر (۳۱۵۰فوت) است. این پل در کل ۳۹۱۱ متر (۱۲۸۳۱ فوت) درازا دارد. در واقع در طراحی ها دو دهنه با طول ۱۹۹۰متر(۶۵۲۹فوت) در کنار هم بودند ولی زمین‌لرزه کوبه در ۱۷ ژانویه ۱۹۹۵ دو دهنه را جابه جا کرد (در آن زمان فقط دو دهنه ساخته شده بود) طوری که ۱ متر (۳٫۳فوت) به طول هریک اضافه شد. این پل با سیستم تیر نگهدارنده‌ دو مفصلی طراحی شده که این ساختار به آن اجازه ی مقاومت در برابر: باد تا سرعت ۲۸۶ کیلومتر بر ساعت (۱۷۸ مایل در ساعت), زلزله تا اندازه ۸٫۵ در مقیاس ریشتر و جریان آب دریا، را می داد.
پل آکاشی کای کیو
همچنین برای این پل شاغول‌هایی طراحی شده که هنگام بوجود آمدن فرکانس تشدید نیروها را تعدیل کنند. دو برج پشتیبان اصلی ۲۸۲٫۸ متر(۹۲۸فوت) از سطح آب ارتفاع دارند و پل در طول یک روز به علت گرما تا ۲متر(۷ فوت) می تواند افزایش طول داشته باشد.برای هر تکیه گاه ۳۵۰۰۰۰ تن بتن استفاده شده است. کابلهای فولادی شامل ۳۰۰۰۰۰ کیلومتر(۱۹۰۰۰۰مایل) سیم است. کلفتی هر کابل ۱۱۲ سانتی متر(۴۴اینچ) و شامل ۳۶۸۳۰ رشته سیم است.
پل اکاشی کایکیو
پل آکاشی کایکیو از ۱۷۳۷ لامپ برای روشنایی استفاده می کند که شامل : ۱۰۸۴ عدد برای کابلهای اصلی، ۱۱۶ عدد برای برجهای اصلی, ۴۰۵ عدد برای تیرها و ۱۳۲ عدد برای تکیه گاههاست. روی کابلهای اصلی سه لامپ تخلیه بزرگ با رنگهای قرمز, سبز و آبی تعبیه شده است. از مدل RGB و نرم‌افزارهای کامپیوتر برای ترکیب بندی چندگانه رنگ استفاده شده است.در حال حاضر از ۲۸ الگو برای موقعیت‌هایی نظیر جشن‌های ملی و منطقه ای, روزهای خاطره انگیز و فستیوال‌ها استفاده می شود.
 
 

طراحی عکس نوشته رایگان ویژه مراسم شاد

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد