زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

براي ديدن عکس های جزیره ی نوتردام در مونترال ، کانادا (اينجا) را کليک کنيد

جزیره ی نوتردام (Notre - Dame) ، جزیره ای است که به مدت ده ماه و با استفاده از پانزده میلیون تن قطعه سنگ و صخره در سال 1965 در شهر مونترال ، در رودخانه ی سنت لورنس ساخته شد . هدف از ساخت این جزیره ، ایجاد مکان خاص برگزاری نمایشگاه بین المللی سال 1967 (Expo 67) و همین طور برگزاری جشن های بزرگداشت صدمین سالگرد تاسیس کشور کانادا بود. اکسپو 67 را با بیش از پنجاه میلیون بازدید کننده ، موفق ترین نمایشگاه بین المللی قرن بیستم معرفی کردند . این نمایشگاه ، رکورد بیشترین تعداد بازدید کننده را در یک روز را نیز کسب کرد که 569 هزار نفر در روز سوم برپایی آن بود .

بخشی از بازی های المپیک تابستانی 1976 نیز در این جزیره انجام شد . جزیره ی نوتردام و جزیره سنت هلن (Saint Helen s Island) ، پارک جان دراپه (Parc Jean - Drapeau) - ( موزه زیست کره هم در همین پارک واقع شده است ) را تشکیل داده اند که یکی از بزرگترین پارک های مونترال است و دریاچه و ساحل آن ، از مناطق تفریحی پرطرف دار شهر در تابستان ها به حساب می آید .

 

جزیره ی مصنوعی نوتردام ، میزبان دو مسابقه ی اتومبیل رانی فورمول یک گراند پریکس (Grand Prix) کانادایی و مسابقه ی ناسکار (NASCAR) است .

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد