زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

برای دیدن عکس های جشن فرار گاوهای وحشی در پامپلونا  ، اسپانیا  (اینجا) را کلیک کنید.

این جشن در بعضی روستاهای اسپانیا و پرتقال و حتی در بعضی از شهر های مکزیک و همچنین در جنوب فرانسه برگزار می شود و معروف ترین شهری که این جشن در آن اجرا می شود پامپلونا(Pamplona ) در اسپانیا می باشد که به جشن (San Fermín) معروف است .اسپانیایی ها معتقدند اصل این سنت یا جشن مربوط به شمال شرق اسپانیا در قرن 14 می باشد ، زمانی که مردمان گاو چران برای بردن گاو های خود به مغازه برای فروش سعی می کردند از تکنیک هایی استفاده کنند که بتوانند گاو را برانگیزند تا سریع تر راه بروند ،کم کم این سنت تبدیل به یک مسابقه بین جوانان شد تا با استفاده از تکنیک های خود گاو را برانگیزند تا در مسابقه ی سریع ترین گاو برنده شوند.

این جشن همه ساله 7 تا 14 ژوئیه در پامپلونا برگزار می شود که از ساعت 8 صبح شروع می شود و تماشاچیان بایستی قبل از ساعت 7:30 به آنجا آمده باشند که از ممنوعیت های این جشن در خلاف جهت حرکت گاو دویدن و برانگیخت گاو ها توسط تماشاچیان می باشد.

قبل از این جشن در اطراف خیابان هایی که قرار است گاو های وحشی حرکت کند حصار هایی چوبی یا آهنی قرار می دهند تا حدالامکان از آسیب تماشاچیان جلو گیری کنند. حتی گاهی اوقات از دولایه نرده استفاده می کنند که گاو بازان هم در هنگام احساس خطر بتوانند از خود محافظت کنند. و هنگامی که اولین راکت را پرتاب میکنند یعنی گاو های وحشی آزاد شدند و هنگامی که دومین راکت را پرتاب می کنند یعنی هر 6 گاو وحشی در 6 خیابان تعیین شده قرار دارند و پرتاب آخرین راکت به معنی اتمام جشن است . گاو های وحشی سرعتی در حدود 24 کیلومتر در ساعت دارند و باید مسیری معادل 826 متر را طی کنند.

همه ساله بین 200 تا 300 نفر از تماشاچیان توسط گاو ها ی وحشی آسیب می بینند که در سال 1910 ، 15 نفر از تماشاچیان توسط گاو های وحشی کشته شدند.

 

طراحی عکس نوشته رایگان ویژه مراسم شاد

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد