زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

اولين چيزي که در مورد هر شهري از دنيا به ذهن هر کس مي رسد ساختمان هاي آن مي باشد، به عنوان مثال با شنيدن اسم دبي همه به ياد آسمانخراشهاي غول پيکر مي افتند، و يا شهر تورنتو با برج معروفش شناخته مي شود، بيشتر شهر هاي دنيا از اين قاعده مستثني نيستند، بيشتر کشورهاي جهان همه تلاش خود را بکار مي گيرند تا به هر طريق ممکن تعداد زيادي گردشگر جذب کنند، و از اين طريق درآمد قابل توجهي بدست آورند.

گردشگران در هر نقطه از دنيا به سراغ بناهاي تاريخي و گردشگري مي روند و حتي در کنار آنها عکس يادگاري مي گيرند تا به دوستان و خانواده خود نشان دهند، بعضي از اين بناها تنها جنبه تاريخي داشته و بعضي ديگر تنها مدرن و مجلل هستند. در قسمت زير چند ساختمان عجيب و غريب را به شما معرفي مي کنيم.

۱- برج کپسولي ناکاگين: اين ساختمان عجيب ۱۳ طبقه که در توکيو قرار دارد که در مدت دو سال ساخته شده است. کيشو کوروکاوا معمار خلاق برج است. کوروکاوا فناوري‌ ايجاد کرد که بر اساس واحدهاي اين ساختمان، که شبيه کپسول هستند به کمک تنها ۴ پيچ به هسته مرکزي متصل شوند به اين ترتيب کل واحدهاي اين ساختمان قابل جدا شدن و تعويض هستند. کپسول‌ها با کارايي مسکوني و يا اداري تهيه شده‌اند، هر يک از آنها ابعاد ۲/۳ در ۳/۸ در ۲/۱ متر دارند و با متصل کردن چند تا از آنها مي‌شود، فضاي بزرگ‌تري براي کارها به وجود آورد.

۲- اين بناي عجيب و غريب در شمال تايوان و در نزديکي پايتخت اين کشور تايپه- در شهر کوچکي به نام Sanjhih قرار دارد. زماني قرار بود اين ساختمان تبديل به هتل پنج ستاره شود ولي اختلاف بين سرمايه‌گذران اين پروژه را نيمه‌تمام گذاشت. البته شايعاتي هم در مورد اين ساختمان وجود دارد از جمله اينکه ساختمان شبح‌زده است و يا تعدادي جسد در آن پيدا شده است! اخيرا دولت دستور داده است که اين ساختمان به علت مشکلات امنيتي و همچنين صدمه زدن به زيبايي شهر، ويران شود!

3-بناي کج و معوج Sopot: سوپوت، شهر کوچکي با جمعيت چهل هزار نفري در لهستان است. ساختمان عجيت و کج و معوج اين شهر به وسيله آرشيتکتي به نام «زالسکي» ساخته شده است. کافه‌ها، بارها و فروشگاه‌هايي در اين ساختمان قرار دارد اين بنا را به يک جاذبه توريستي تبديل کرده است.

4- خانه کج با زاويه 135 درجه: اين خانه با زاويه 135 درجه ساخته شده است و هر بيننده را به اين فکر مي‌اندازد که هر لحظه امکان سقوط اين بنا وجود دارد. اين بناي در حال فرو افتادن که روي دست برج پيزا بلند شده است در کشور ژاپن قرار دارد.
5- خانه سر و ته که در قسمت مر کزي فلوريدا قرار دارد، اين خانه محل مناسبي براي شما و دو ستان شما هنگام بحثهاي فلسفي است، اما قبل از اينکه وارد اين ساختمان شويد حتما جيبهايتان را خالي کنيد در غير اينصورت محتويات جيبتان به بيرون مي ريزد

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد