زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

keyvan
keyvan
آفلاین

همه ما سفر کردن را دوست داریم و برای خیلی از ماها سفر کردن جاهای مختلف دنیا تبدیل شده به یک آرزو . هر بار قصد سفر می کنیم یک نگاه به خودمان و زندگیمان می اندازیم و می بینیم که هشتمان گروی نهمان است و همچنان جیبمان خالی است و همین می شود که رویای سفر کردن دوباره به ماه ها و سال های دیگر موکول می شود .

در اینجا قصد داریم راه و روش هایی را ارئه دهیم که هر کسی در هر اندازه توان مالی از لذت سفر کردن دور نماند .

تجربه ها (2)
 • تجربه پذیرفته شده

  keyvan
  keyvan
  آفلاین
  سه شنبه, ژانویه 13 2015, 11:46 AM - #Permalink

  انتخاب درست : سفر کردن هم مثل تمام کارهای دیگر نیاز به اتنخاب درست و صحیح دارد ، بیاید از همین امروز شروع کنیم. یک ورق و خودکار برداریم و شهرهایی که دوست داریم سفر کنیم را روی کاغذ به ترتیب اولویت بنویسیم ( اولویت های خود را بر اساس علاقه خود بنویسید ) در ابتدا اصلا به این موضوع فکر نکنید که وضع مالی و درامدمان چقدر است . فقط به ترتیب اولویت شهرهایی که دوست دارید به آنجا سفر کنید را بنویسید . حالا روی نوشته های خود تمرکز بیشتر داشته باشید . سفر اول خود را انتخاب کنید و نسبت به درامد و توان مالی و تلاش و پشتکاری که از خود سراغ دارید ، زمان حدودی را برای سفر خود انتخاب کنید ، البته در انتخاب خود عجله نکنید و تحقیق بیشتری در مورد انتخاب اولتان داشته باشید مثلا می توانید در اینترنت اطلاعات بیشتری در مورد شهری که برای سفر انتخاب کرده اید و جاذبه های گردشگری آن شهر و ... بدست آورید . دقت کنید این مهم ترین و اصلی ترین تصمیم شما برای سفر است پس قاطعانه یک انتخاب درست را انجام دهید .

  تجربه به درستی کمینه شد نمایش
 • تجربه پذیرفته شده

  keyvan
  keyvan
  آفلاین
  سه شنبه, ژانویه 13 2015, 11:55 AM - #Permalink

  پس انداز کردن : تمام آن کسایی که سفر می کنند مسلما انسان های پولداری نیستند بلکه خیلی از این انسان ها روش درست پس انداز کردن را می دانند . یک جعبه کوچک و یا یک قلک کوچک که در آن به راحتی باز می شود را بردارید و روی آن درشت و زیبا بنویسید " ما به سفر می رویم " و حتی می توانید به زیبایی روی جعبه خود طراحی کنید . شاید به نظر خیلی از شماها این کارها خیلی بچگانه و احمقانه به نظر می رسد ، اما واقعیت این است که این کارها جز اصول و قوانین کار است که باید رعایت شود .

  حالا نوبت این است که پول جمع کنیم ، با یک برنامه ریزی می توانیم از تعداد فست فودهایی که در طول ماه می رویم کم کنیم و یا مکان ها و زمان هایی که می توانیم برای رفت آمد بجای آژانس از تاکسی و حتی اتوبوس استفاده کنیم حتما اینکار را بکنیم . می توانیم چند روز در هفته شب ها غذای حاضری بخوریم ، با اینکار نه تنها به سلامتی خود کمک می کنیم بلکه هر لحظه به سفر زیبای خود نزدیک تر می شویم و ... . همه این مبالغ اضافی می شود پس انداز سفر که در جعبه و قلک خود می ریزیم . حداقل هفته ای یک بار به قلک خود سر بزنیم و پولهایش را بشماریم و اگر و به اندازه می شود که می توانیم در بانک بگذاریم حتما اینکار را بکنیم و حساب پس انداز ما در بانک هم می شود قلک بزرگ ما ، همینطور ادامه دهید تا سفر زیبای شما راه کوتاهی در پیش دارید.

  تجربه به درستی کمینه شد نمایش
تجربه شما
DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد