زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

(Augustine of Hippo)

 

keyvan
keyvan
آفلاین

همه ما سفر کردن را دوست داریم و برای خیلی از ماها سفر کردن جاهای مختلف دنیا تبدیل شده به یک آرزو . هر بار قصد سفر می کنیم یک نگاه به خودمان و زندگیمان می اندازیم و می بینیم که هشتمان گروی نهمان است و همچنان جیبمان خالی است و همین می شود که رویای سفر کردن دوباره به ماه ها و سال های دیگر موکول می شود .

در اینجا قصد داریم راه و روش هایی را ارئه دهیم که هر کسی در هر اندازه توان مالی از لذت سفر کردن دور نماند .

تجربه ها (2)
 • تجربه پذیرفته شده

  keyvan
  keyvan
  آفلاین
  سه شنبه, ژانویه 13 2015, 11:46 AM - #Permalink

  انتخاب درست : سفر کردن هم مثل تمام کارهای دیگر نیاز به اتنخاب درست و صحیح دارد ، بیاید از همین امروز شروع کنیم. یک ورق و خودکار برداریم و شهرهایی که دوست داریم سفر کنیم را روی کاغذ به ترتیب اولویت بنویسیم ( اولویت های خود را بر اساس علاقه خود بنویسید ) در ابتدا اصلا به این موضوع فکر نکنید که وضع مالی و درامدمان چقدر است . فقط به ترتیب اولویت شهرهایی که دوست دارید به آنجا سفر کنید را بنویسید . حالا روی نوشته های خود تمرکز بیشتر داشته باشید . سفر اول خود را انتخاب کنید و نسبت به درامد و توان مالی و تلاش و پشتکاری که از خود سراغ دارید ، زمان حدودی را برای سفر خود انتخاب کنید ، البته در انتخاب خود عجله نکنید و تحقیق بیشتری در مورد انتخاب اولتان داشته باشید مثلا می توانید در اینترنت اطلاعات بیشتری در مورد شهری که برای سفر انتخاب کرده اید و جاذبه های گردشگری آن شهر و ... بدست آورید . دقت کنید این مهم ترین و اصلی ترین تصمیم شما برای سفر است پس قاطعانه یک انتخاب درست را انجام دهید .

  تجربه به درستی کمینه شد نمایش
 • تجربه پذیرفته شده

  keyvan
  keyvan
  آفلاین
  سه شنبه, ژانویه 13 2015, 11:55 AM - #Permalink

  پس انداز کردن : تمام آن کسایی که سفر می کنند مسلما انسان های پولداری نیستند بلکه خیلی از این انسان ها روش درست پس انداز کردن را می دانند . یک جعبه کوچک و یا یک قلک کوچک که در آن به راحتی باز می شود را بردارید و روی آن درشت و زیبا بنویسید " ما به سفر می رویم " و حتی می توانید به زیبایی روی جعبه خود طراحی کنید . شاید به نظر خیلی از شماها این کارها خیلی بچگانه و احمقانه به نظر می رسد ، اما واقعیت این است که این کارها جز اصول و قوانین کار است که باید رعایت شود .

  حالا نوبت این است که پول جمع کنیم ، با یک برنامه ریزی می توانیم از تعداد فست فودهایی که در طول ماه می رویم کم کنیم و یا مکان ها و زمان هایی که می توانیم برای رفت آمد بجای آژانس از تاکسی و حتی اتوبوس استفاده کنیم حتما اینکار را بکنیم . می توانیم چند روز در هفته شب ها غذای حاضری بخوریم ، با اینکار نه تنها به سلامتی خود کمک می کنیم بلکه هر لحظه به سفر زیبای خود نزدیک تر می شویم و ... . همه این مبالغ اضافی می شود پس انداز سفر که در جعبه و قلک خود می ریزیم . حداقل هفته ای یک بار به قلک خود سر بزنیم و پولهایش را بشماریم و اگر و به اندازه می شود که می توانیم در بانک بگذاریم حتما اینکار را بکنیم و حساب پس انداز ما در بانک هم می شود قلک بزرگ ما ، همینطور ادامه دهید تا سفر زیبای شما راه کوتاهی در پیش دارید.

  تجربه به درستی کمینه شد نمایش
تجربه شما
Powered by EasyDiscuss for Joomla!
DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد