زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

دانشمندان معتقدند سنگ‌هاي چند تني معبد انگکور وات از مسير آب‌راه‌هاي منتهي به اين منطقه و از اطراف کوهستاني مقدس جمع‌آوري شده‌اند.

به گزارش ميراث آريا (Chtn) و به نقل از ساينس مگزين، دانشمندان با استفاده از تصاوير ماهواره‌اي منتشر شده در گوگل مپز موفق به کشف شيارهايي روي سطح زمين در نزديکي معبد آنکور وات کامبوج شدند که به اعتقاد آن‌ها بقاياي شبکه‌هاي آبي است که در آن زمان براي اتصال دو رودخانه مورد استفاده قرار مي‌گرفت.

 
اين آب‌راه‌ها که شبيه شبکه‌هاي حمل و نقل زميني بودند، با جاده‌ها و رودخانه‌هاي کوچک به هم متصل مي‌شدند و مسيري مستقيم را به سمت آنکور طي مي‌کردند.
 
به عقيده باستان‌شناسان 5 تا 10 ميليون سنگي که براي ساخته شدن معبد آنکور وات و ديگر بناهاي شهر تاريخي آنکور در کامبوج مورد استفاده قرار گرفت، در فاصله قرن‌هاي نهم تا سيزدهم از اين مسير منتقل شده بود؛ مسيري 90 کيلومتري که از درياچه «تونل ساپ» آغاز و به رود « سيم ريپ» ختم مي‌شد.
 
به گزارش ميراث آريا، خمرها در ساخت آب‌راه‌هاي بزرگ مهارت ويژه‌اي داشتند. سيستم جمع‌آوري آب و هيدروليک موجود در معبد آنکور که به دست خمرها ايجاد شده و پس از گذشت صدها سال همچنان منحصر به فرد باقي مانده است، اين موضوع را نشان مي‌دهد.
DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد